Nie możesz być z nami na Starym Mokotowie? Włącz się i obejrzyj wybrane spotkania.
Wszystkie transmisje prowadzimy na profilu facebook.com/bigbookfestival
Będą tam dostępne także po zakończeniu festiwalu.

PIĄTEK, 21 CZERWCA

GODZ. 18.00
INSTRUKCJA PRZETRWANIA

O tym, jak cały świat zafałszował tragedię w Czarnobylu. O życiu w cieniu chorób i wielkiej polityki mówi amerykańska historyk KATE BROWN.Prowadzi Adam Szaja.

SOBOTA, 22 CZERWCA

GODZ. 12.00
NIE MA CZASU NA CZYTANIE

Jak literatura rywalizuje o naszą uwagę z produktami kultury wirtualnej, ile kosztuje czas poświęcony na czytanie i co składa się na prawdziwą cenę książki. Dyskutują kulturoznawca MIROSŁAW FILICIAK, ekonomista IGNACY MORAWSKI oraz filozof TOMASZ STAWISZYŃSKI. Pyta Katarzyna Ostrowska.
Debatę wspiera Fundacja Aequilibrium

GODZ.14.00
NOWY DUCH KOBIECOŚCI

O przebudzeniu Nigeryjek, sile tradycji i rozwibrowanym życiu w wielomilionowym Lagosie opowiada nowa gwiazda literacka z Afryki AYỌ̀BÁMI ADÉBÁYỌ̀.
Rozmawia Marta Perchuć-Burzyńska

GODZ. 16.00
CIAŁO KOBIETY: TERYTORIUM PRZEMOCY

O przymusowej pracy seksualnej i eksperymentach medycznych w czasie wojny, o niedokończonych biografiach ofiar i przemilczeniu zła mówią HANS JOACHIM LANG oraz JOANNA OSTROWSKA.
Rozmawia Renata Kim

GODZ. 18.00
ŻYWYM TEKSTEM

Najlepsze polskie książki uhonorowane Nagrodą Literacką m.st. Warszawy. Wybór tekstów w aktorskich wykonaniach, z muzyką na żywo, w ogrodzie i pięknej willi, czytanie symultaniczne.
Występują: MARIA MAJ, WERONIKA HUMAJ, MARTA KURZAK, ALINA MLECZKO (saksofon).
Adaptacja i reżyseria – TOMASZ CYZ.
Partnerem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa

GODZ. 20.00
GŁOS MA MOC

Najbardziej przejmujące mowy wszech czasów interpretują aktorzy: ALEKSANDRA JUSTA, JANUSZ CHABIOR i WOJCIECH CHORĄŻY. Miejsce akcji: powojenna willa i ogród – dom Władysława Broniewskiego.
Muzyka i inscenizacja: HANNA KLEPACKA
Scenariusz: ANNA KRÓL

NIEDZIELA, 23 CZERWCA

GODZ. 12.00
JAK INTERNET ZABIJA DEMOKRACJĘ

O wpływie technologii na wolność, przywództwo i nasze wybory. I o tym, jak ocalić demokrację, mówi brytyjski ekspert JAMIE BARTLETT.
Wykład i rozmowa z publicznością.

GODZ. 14.00
PERFEKCYJNY PAN DOMU

O mężczyznach wobec wyzwań rodzinności i emancypacji. O domu jako scenerii dramatów literackich i filmowych mówi holenderski pisarz ARNON GRUNBERG.
Rozmawia Łukasz Maciejewski

GODZ. 16.00
W CYRKU ŻYCIA

Najwyżej ceniony, a zarazem najbardziej lubiany włoski pisarz ALESSANDRO BARICCO – filozof, pianista, reżyser i eks-copywriter, mówi o bogactwie rzeczywistości i liryce powieści. Rozmawia Magda Sendecka.

GODZ. 18.00
najdzikszy zakątek

O granicy, której nie ma. O śladach, jakie w bułgarsko-grecko-tureckiej ziemi i kulturze zostawili dawni migranci. O ludziach trwających na krawędzi światów mówi bułgarska eseistka KAPKA KASSABOVA.
Rozmawia Cveta Dimitrova.
 

GODZ. 20.00
KSIĄŻKI MOJEGO ŻYCIA 

O pierwszej, którą przeczytał samodzielnie. O tej, którą ma teraz przy łóżku. O pisarzach, którzy dodają mu odwagi. I o tym, czy konstytucja to dobra lektura mówi ADAM BODNAR, Rzecznik Praw Obywatelskich. Rozmawia Paulina Wilk.