Spotkania i dyskusje KRÓTKO W TEMACIE


Czy opasłe powieści są jeszcze potrzebne, by opisać życie? Dlaczego nowe pokolenie woli małe formy? Jak się ma era cyfryzacji do literatury i kiedy krócej znaczy lepiej? Mówią JACEK PAŚNIK i MATEUSZ PAKUŁA.

Nasi goście:

JACEK PAŚNIK
Urodzony w 1997 roku w Łodzi. Wydał właśnie pierwszą powieść „Dzieci” – o dorastaniu na sennych przedmieściach i o tym, co z dzieciństwa zostaje, a co wraz z jego końcem umyka. Studiuje architekturę, prowadzi stronę „Dzieci Neo” na Facebooku, którą obserwuje kilkadziesiąt tysięcy osób. Jego teksty ukazywały się m.in. w „Popmodernie”, „Stonerze Polskim” i „Wizjach”.

MATEUSZ PAKUŁA
Dramatopisarz, dramaturg i reżyser teatralny. Urodzony w 1983 roku w Kielcach. Jako prozaik zadebiutował w 2021 roku książką „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” – brutalnie szczerą, groteskowo-tragiczną opowieścią o odchodzeniu ukochanej osoby. Za swoje sztuki, adaptacje i spektakle był wielokrotnie nagradzany. Jest laureatem Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i Nagrody Specjalnej miesięcznika „Teatr”. Wydał sześć książek z dramatami. Jego najważniejsze realizacje teatralne w ostatnim czasie to „Lem vs P. K. Dick” i „Pluton p-brane” w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie oraz „Wieloryb the Globe” w reżyserii Evy Rysovej. Jako dramaturg i autor adaptacji współtworzył m.in. takie spektakle jak: „Śnieg” i „Konformista” w reżyserii Bartosza Szydłowskiego oraz „Wojna polsko-ruska” i „Paw królowej” w reżyserii Pawła Świątka.

 

  • Goście: Jacek Paśnik, Mateusz Pakuła
  • Prowadzi: Przemysław Rydzewski
  • Data: niedziela, 26 czerwca 2022, Godz. 12:00
  • Miejsce: MAŁA WARSZAWA, ul. Otwocka 14, HURTOWNIA
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie bez transmisji. Po prostu bądź!
Kup książki:
JACEK PAŚNIK | DZIECI MATEUSZ PAKUŁA | JAK NIE ZABIŁEM SWOJEGO OJCA ....