Spotkania i dyskusje CODZIENNE TRUDNOŚCI KLANCYK I PAULINA WILK

Podcast komediowy na żywo. Pionierzy żartobliwych improwizacji oraz teatru impro pytają autorkę „Lalek w ogniu. Opowieści z Indii”, czym się różni czekanie nad Gangesem od czekania nad Wisłą, stawiają pytania życiowe i abstrakcyjne. A publiczność nie pozostaje bierna!

Nasi goście:

PAULINA WILK
Pisarka i dziennikarka prasowa. Zajmuje się literaturą i rozwojem globalnym. Debiutowała świetnie przyjętą książką reporterską „Lalki w ogniu. Opowieści z Indii” (2011), w osobistych „Znakach szczególnych“ (2014) opisała doświadczenie dorastania w czasie polskiej transformacji, a w „Pojutrze. O miastach przyszłości“ (2017) – obserwacje z największych zurbanizowanych terenów świata. W serii bajek o misiu Kazimierzu (2014-2017) zmyśliła losy rezolutnego pluszowego jegomościa i grupy jego przyjaciół. Jest autorką działu kultury w kwartalniku „Przekrój“, działu zagranicy tygodnika „Polityka“ i felietonistką miesięcznika „W Drodze“.

KLANCYK
Zespół pionierów improwizacji komediowej w Polsce i pierwszy warszawski teatr impro. W ubiegłym roku obchodził 15-lecie działalności. Ich spektakle rodzą się na oczach widzów z grupowej energii, chwilowego porozumienia i absurdalnego poczucia humoru. Teatr produkuje komediowy podcast „Codzienne trudności”, w którym z artystami, literatami i komikami omawia problemy od życiowych po abstrakcyjne. Klancyk ma na koncie występy na festiwalach w kraju i za granicą, współpracuje m.in. z Biblioteką Narodową, Instytutem im. Adama Mickiewicza oraz Fundacją Instytut Reportażu. Zespół tworzą: Bartosz Młynarski, Piotr Sikora, Maciej Buchwald, Paweł Najgebauer, Krzysztof Wiśniewski, Krzysztof Dziubak i Błażej Staryszak oraz gościnnie Grzegorz Uzdański. Są współtwórcami warszawskiej sceny komediowej, w tym Klubu Komediowego, Szkoły Impro i Resortu Komedii.

  • Gość: Paulina Wilk
  • Prowadzi: Klancyk
  • Data: sobota, 25 czerwca 2022, Godz. 20:00
  • Miejsce: MAŁA WARSZAWA, ul. Otwocka 14, PODWÓRZE
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie bez transmisji. Po prostu bądź!
Kup książkę:
PAULINA WILK | LALKI W OGNIU