Spotkania i dyskusje KOCHANKOWIE PRZYSZŁOŚCI

Jakie typy małżeństw praktykujemy – od Australii po Kanadę i jakie będą związki międzyludzkie jutra. Czy poliamoria i elastyczność seksualna wypchną monogamię oraz czy pora zmienić definicję rodziny, mówią PROF. WALDEMAR KULIGOWSKI i KATARZYNA TUBYLEWICZ.

Nasi goście:

KATARZYNA TUBYLEWICZ
Pisarka, publicystka i tłumaczka literatury szwedzkiej. Autorka książek non-fiction: „Samotny jak Szwed”, „Moraliści” czy „Sztokholm”. Jej najnowsza książka to reportaż „Szwedzka sztuka kochania. O miłości i seksie na Północy”. Wcześniej publikowała powieści: „Własne miejsca”, „Rówieśniczki”, „Ostatnia powieść Marcela”. Była pomysłodawczynią i współautorką antologii rozmów o czytelnictwie „Szwecja czyta. Polska czyta”. Ze szwedzkiego na polski przełożyła m.in. powieści Majgull Axelsson i głośną trylogię Jonasa Gardella o AIDS w Szwecji. Z wykształcenia jest kulturoznawczynią.

PROF. WALDEMAR KULIGOWSKI
Jest profesorem zwyczajnym, kierownikiem Zakładu Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadził badania terenowe w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Napisał kilkanaście książek i ponad sto artykułów naukowych. Otrzymał odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, był także wyróżniany za pracę dziennikarską i w ogólnopolskich konkursach poetyckich.

Kup książki:
KATARZYNA TUBYLEWICZ WALDEMAR KULIGOWSKI | DRUGI MĄŻ CZWARTEJ ŻONY
  • Goście: Katarzyna Tubylewicz, prof. Waldemar Kuligowski
  • Prowadzi: Maciej Ulewicz
  • Data: niedziela, 26 czerwca 2022, Godz. 18:00
  • Miejsce: MAŁA WARSZAWA, ul. Otwocka 14, MONTAŻ
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie bez transmisji. Po prostu bądź!