Spotkania i dyskusje WOJNA NA SŁOWA


Kto tworzy opowieść o konflikcie w Ukrainie? Na wojnie informacyjnej są propagandyści, trolle, ale też cyberelfy i tiktokowcy. Czy ktoś zwycięży w bitwie na narracje? I co zostanie w nas po latach: zdjęcia z Buczy czy mem o babci, która słoikiem strąciła dron? Dyskutują PROF. TOMASZ GACKOWSKI, MONIKA SZEWCZYK-WITTEK, BARTOSZ WĘGLARCZYK i badaczka trendów SOFIIA PADALKO.

Nasi goście:

SOFIIA PADALKO
Specjalistka ds. rozwoju produktu „Vogue Polska”, odpowiedzialna za projekty reklamowe i promocję treści online. W latach 2019-2021 prowadziła panel Gemius, badający niemiecki rynek reklamy (digital, TV, radio). Trendy rozwoju i zjawiska socjalno-polityczne w branży mediowej to główne tematy jej zainteresowań, o których pisze dla międzynarodowego portalu The Fix.

MONIKA SZEWCZYK-WITTEK
Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją: fotografia. Fotoedytorka i kuratorka. Autorka tekstów oraz wywiadów z fotografami i fotografkami. Pomysłodawczyni przedsięwzięć promujących fotografię. Współtwórczyni projektu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Kierowała archiwizacją i digitalizacją zbiorów TR Warszawa. Współkuratorka archiwum Pawła Pierścińskiego. Prowadzi zajęcia z fotoedycji i etyki fotografii na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka książki „Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek” (wyd. Dom Spotkań z Historią).

PROF. TOMASZ GACKOWSKI
Medioznawca i historyk. Tematami jego badań naukowych są m.in. komunikacja polityczna, relacje inwestorskie, analiza wizerunku oraz media społecznościowe – współprowadzi międzynarodowy projekt poświęcony stronniczości mediów i fake newsom. W latach 2015-2018 r. był laureatem stypendium dla wybitnych młodych naukowców Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Doktoryzował się w dziedzinie nauki o komunikacji społecznej i mediach. Jest profesorem Uniwersytetu Warszawskiego w Katedrze Komunikacji Społecznej i Public Relations na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii. Kieruje Laboratorium Badań Medioznawczych UW oraz koordynuje prace Centrum Analiz Medialnych UW. Jest członkiem kapituły konkursu FAMELab Centrum Nauki Kopernik. Opublikował wiele artykułów i książek.

BARTOSZ WĘGLARCZYK
Dziennikarz, od 2016 roku dyrektor programowy i redaktor naczelny portalu Onet. W latach 1989-2011 był dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, w której przez wiele lat kierował działem zagranicznym. Był korespondentem „Gazety Wyborczej” w Moskwie, Brukseli i Waszyngtonie. Następnie był redaktorem naczelnym miesięcznika „Sukces” oraz zastępcą redaktora naczelnego w dzienniku „Rzeczpospolita”. Przez kilka lat współprowadził weekendowy program „Dzień Dobry TVN”.

  • Goście: Sofiia Padalko, Monika Szewczyk - Wittek, prof. Tomasz Gackowski, Bartosz Węglarczyk
  • Prowadzi: Filip Skrońc
  • Data: niedziela, 26 czerwca 2022, Godz. 14:00
  • Miejsce: MAŁA WARSZAWA, ul. Otwocka 14, PRODUKCJA
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie bez transmisji. Po prostu bądź!