Spotkania i dyskusje ZAWODOWCY


Ile trzeba się najpierw dowiedzieć, żeby móc pozwolić sobie na literackie zmyślenia. Ile jest rzemieślnika w pisarzu oraz jak literatura uczy zachwytu nad niewyjaśnionymi zagadkami polskiej historii. Mówią MARCIN CISZEWSKI i MACIEJ SIEMBIEDA.

Nasi goście:

MARCIN CISZEWSKI
Autor bestsellerów sprzedanych w nakładzie prawie 700 tys. egzemplarzy. Zawodowo zajmuje się pisaniem od 2012 roku. Przedtem pracował jako muzyk, dziennikarz muzyczny Programu 3 Polskiego Radia, a także specjalista od nieruchomości. Ukończył historię na Uniwersytecie Warszawskim. Dziś ma w dorobku dwadzieścia powieści oraz dwie książki non-fiction.
Debiutował w 2008 roku powieścią „www.1939.com.pl”, która zapoczątkowała cieszący się niesłabnącą popularnością cykl „Wojna.pl”. W 2013 r. uzyskał stypendium scenariuszowe Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Sprzedał prawa do sfilmowania cyklu „Wojna.pl” oraz powieści „Wiatr” i „Autor bestsellerów”. Jego pierwszy klasyczny kryminał, „To ja, Szpilka. Klub” znalazł się w finale Nagrody Wielkiego Kalibru za rok 2020.

MACIEJ SIEMBIEDA
Pisarz z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem reporterskim. W swoich książkach po mistrzowsku wykorzystuje elementy prawdziwych historii, nadając im sensacyjną ramę i tempo, co sprawia, że jest jedną z najoryginalniejszych postaci literatury kryminalnej i sensacyjnej w Polsce. Zajmuje się dziennikarskimi śledztwami historycznymi. Trzykrotnie otrzymał za nie tzw. „polskiego Pulitzera” – Nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jest laureatem ponad dwudziestu nagród w konkursach na reportaż. Publikował w najważniejszych polskich tytułach prasowych – od paryskiej „Kultury” po gazety codzienne. Wydał cztery zbiory reportaży oraz cztery powieści, których głównym bohaterem jest prokurator Jakub Kania: „444”, „Miejsce i imię”, „Wotum” oraz „Kukły”. Ma w dorobku także powieść „Gambit” – historię wojenną splecioną z powojenną grą wywiadów. Najnowsza powieść zatytułowana „Katharsis” jest spełnieniem jego marzeń o prawdziwej sadze.

  • Goście: Marcin Ciszewski, Maciej Siembieda
  • Prowadzi: Łukasz Wojtusik
  • Data: sobota, 25 czerwca 2022, Godz. 16:00
  • Miejsce: MAŁA WARSZAWA, ul. Otwocka 14, HURTOWNIA
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie bez transmisji. Po prostu bądź!
Kup książkę:
MACIEJ SIEMBIEDA | KATHARSIS