Spotkania i dyskusje ALFABET WSPÓŁISTNIENIA

Jak mówić i pisać o zwierzętach z szacunkiem? Kiedy psy przestaną zdychać, a wrogowie mieć świńskie ryje? I co zmienia się szybciej – nasz stosunek do zwierząt czy słowa, którymi je określamy. Dyskutują JACEK KARCZEWSKI, ROMAN BIELECKI OP i CEZARY WYSZYŃSKI.

Nasi goście:

ROMAN BIELECKI OP
Dominikanin, redaktor naczelny „W Drodze” – miesięcznika poświęconego życiu chrześcijańskiemu, wydawanego od lat 70. Nowocześnie edytowany magazyn jest dostępny m.in. w wersji elektronicznej, aktywny w mediach społecznościowych, a jego czytelnictwo rośnie. Ojciec jest autorem wielu wywiadów i artykułów. Razem z zespołem miesięcznika porusza aktualne, społeczno-kulturalne tematy, strategię wydawniczą magazynu określa tak: „Słuchamy, czym ludzie żyją”.

JACEK KARCZEWSKI
Przyrodnik, aktywista, autor książek o przyrodzie:„Jej Wysokość Gęś. Opowieści o ptakach”, „Noc Sów. Opowieści z lasu” oraz „Zobacz ptaka”. O przyrodzie opowiada w audycjach radiowych i publikacjach prasowych (m.in. w cyklu „Wakacje z ptakami” w kwartalniku „Przekrój”). Jest autorem większości wydawnictw i opracowań Ptaków Polskich – stowarzyszenia, z którym związany jest od samego początku jako jego współzałożyciel i do niedawna prezes. Pomysłodawca i główny copywriter większości realizowanych tam projektów oraz towarzyszących im kreacji artystycznych, w tym kampanii społecznych: Bądź na pTAK! i Ogród na pTAK, Noc Sów, Nie będzie ptaków – nie będzie śpiewania!, Ptak też człowiek. Niektóre z nich należą do największych krajowych przedsięwzięć proprzyrodniczych.
Jacek Karczewski współpracuje również z organizacjami spoza Polski, m.in. z brytyjskim Conservation Without Borders oraz WWT (Wildfowl & Wetlands Trust).

CEZARY WYSZYŃSKI
Prezes Fundacji Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt „Viva!”, która od 2000 roku prowadzi działalność na rzecz poprawy losu zwierząt. Cel ten realizuje przez rozmaite działania – od reagowania w przypadkach znęcania się nad zwierzętami i prowadzenia spraw w sądach przeciwko ich oprawcom, przez szkolenia instytucji państwowych, po prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę kampanii i akcji informacyjnych propagujących etyczne traktowanie zwierząt.

  • Goście: Roman Bielecki OP, Jacek Karczewski, Cezary Wyszyński
  • Prowadzi: Sylwia Niemczyk
  • Partner wydarzenia: FUNDACJA PRZEKRÓJ
  • Data: sobota, 25 czerwca 2022, Godz. 18:00
  • Miejsce: MAŁA WARSZAWA, ul. Otwocka 14, MONTAŻ
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie bez transmisji. Po prostu bądź!
Kup książki:
JACEK KARCZEWSKI ROMAN BIELECKI OP | DWA GROSZE KWARTALNIK PRZEKRÓJ