Spotkania i dyskusje JESZCZE DOCHODZĘ DO SIEBIE


O Polkach po traumie wojny, o herstorii, która długo czekała na swój literacki wyraz. O Bojkiniach, dziewczynach z Podhala i kaszubskich siostrach, które przetrwały, by żyć po raz drugi. Opowiadają DOMINIKA BUCZAK, MARTYNA BUNDA i ROBERT NOWAKOWSKI.

Nasi goście:

DOMINIKA BUCZAK
Pisarka i dziennikarka. Autorka powieści „Plac Konstytucji“ (2019) i „Dziewczyny z placu“ (2020). W najnowszej powieści, „Całe piękno świata”, zainspirowanej losami swoich krewnych, opowiedziała o powojennych losach dwóch rodzin – polskiej i niemieckiej, którym przyszło żyć pod jednym dachem. Jest także współautorką książki złożonej z wywiadów z polskimi gejami „Gejdar“ (2008) oraz biografii profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza „Pan od seksu“ (2013). Była finalistką konkursu Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia (za „Dziewczyny z placu“). W pracy dziennikarskiej specjalizuje się w wywiadach i reportażach.

MARTYNA BUNDA
Pisarka i dziennikarka. Za debiutancką powieść „Nieczułość” (nakład wyczerpany) otrzymała w 2018 roku Nagrodę Literacką Gryfia oraz nominacje: do Nagrody Literackiej „Nike” i Nagrody Literackiej Gdynia. Jej druga powieść, „Kot niebieski” również osadzona była na Kaszubach, gdzie autorka dorastała. W Kartuzach ukończyła szkołę muzyczną. Na Uniwersytecie Warszawskim – studia z zakresu polityki społecznej. Jako reporterka była dwukrotnie nominowana do nagrody Grand Press. W latach 2012-2018 kierowała działem krajowym w tygodniku „Polityka”.

ROBERT NOWAKOWSKI
Autor dwóch powieści: „Człowiek z sową” (2015) oraz „Ojczyzna jabłek” (2021), w której opisał ludność Bojków wysiedlonych z bieszczadzkich dolin i wymazanych z polskiej historii. Ta ostatnia przyniosła mu nagrodę Krakowska Książka Miesiąca. Autor pochodzi z północy Polski, obecnie mieszka w okolicach Krakowa. Jest absolwentem prawa.

Kup książki:
DOMINIKA BUCZAK | CAŁE PIĘKNO ŚWIATA ROBERT NOWAKOWSKI | OJCZYZNA JABŁEK MARTYNA BUNDA | KOT NIEBIESKI
  • Goście: Dominika Buczak, Martyna Bunda, Robert Nowakowski
  • Prowadzi: Anna Sańczuk
  • Data: sobota, 25 czerwca 2022, Godz. 14:00
  • Miejsce: MAŁA WARSZAWA, ul. Otwocka 14, MONTAŻ
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie bez transmisji. Po prostu bądź!