Spotkania i dyskusje POWRÓT DO KORZENI

Jak znaleźć swoje miejsce na Ziemi, połączyć się z przyrodą i śladami przodków. Czy można być obywatelem świata, czy tylko człowiekiem stąd. I czy chodzenie boso po rosie wystarczy do szczęścia. Mówią ANDRZEJ MUSZYŃSKI i ZOŚKA PAPUŻANKA

Nasi goście:

ZOŚKA PAPUŻANKA
Debiutancka powieść „Szopka” przyniosła jej nominacje do Nagrody Literackiej „Nike” 2013 i do Paszportów „Polityki”. W 2016 r. wydała powieść, „On”, też nominowaną do Paszportów „Polityki”, a także do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia i wyróżnioną tytułem Krakowskiej Książki Miesiąca. W 2017 roku ukazał się jej zbiór opowiadań „Świat dla ciebie zrobiłem”. Najnowsza książka pisarki, „Kąkol”, to opowieść o powrocie do wakacji spędzanych na wsi, do przyrody i niełatwego dzieciństwa.
Mieszka i pracuje w Krakowie. Uczy języka polskiego, ma dyplom z teatrologii, a na Uniwersytecie Pedagogicznym obroniła pracę doktorską o recepcji sztuk teatralnych Federica Garcii Lorki na scenach polskich. Publikowała teksty i recenzje m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Piśmie” i „Czasie Literatury”. Współpracowała z Teatrem Parawan i Teatrem Figur Kraków.

ANDRZEJ MUSZYŃSKI
Pisarz i reporter, trzykrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia. W najnowszej książce – autobiograficznym „Domu ojców” pisze o uprawie ziemi i prehistorii. W dorobku ma reportaże: „Południe” i „Cyklon” oraz książki prozatorskie: „Miedza”, „Podkrzywdzie” i „Fajrant”. Opublikował także „Bez” – opowieść poruszającą tematykę bezpłodności. Mieszka w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej pod Powroźnikową Skałą.

Kup książki:
ZOŚKA PAPUŻANKA | KĄKOL ANDRZEJ MUSZYŃSKI | DOM OJCÓW
  • Goście: Zośka Papużanka, Andrzej Muszyński
  • Prowadzi: Katarzyna Sroczyńska
  • Data: niedziela, 26 czerwca 2022, Godz. 16:00
  • Miejsce: MAŁA WARSZAWA, ul. Otwocka 14, PODWÓRZE
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie bez transmisji. Po prostu bądź!