ZOŚKA PAPUŻANKA
Debiutancka powieść „Szopka” przyniosła jej nominacje do Nagrody Literackiej „Nike” 2013 i do Paszportów „Polityki”. W 2016 r. wydała powieść, „On”, też nominowaną do Paszportów „Polityki”, a także do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia i wyróżnioną tytułem Krakowskiej Książki Miesiąca. W 2017 roku ukazał się jej zbiór opowiadań „Świat dla ciebie zrobiłem”. Najnowsza książka pisarki, „Kąkol”, to opowieść o powrocie do wakacji spędzanych na wsi, do przyrody i niełatwego dzieciństwa.
Mieszka i pracuje w Krakowie. Uczy języka polskiego, ma dyplom z teatrologii, a na Uniwersytecie Pedagogicznym obroniła pracę doktorską o recepcji sztuk teatralnych Federica Garcii Lorki na scenach polskich. Publikowała teksty i recenzje m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Piśmie” i „Czasie Literatury”. Współpracowała z Teatrem Parawan i Teatrem Figur Kraków.
ANDRZEJ MUSZYŃSKI
Pisarz i reporter, trzykrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia. W najnowszej książce – autobiograficznym „Domu ojców” pisze o uprawie ziemi i prehistorii. W dorobku ma reportaże: „Południe” i „Cyklon” oraz książki prozatorskie: „Miedza”, „Podkrzywdzie” i „Fajrant”. Opublikował także „Bez” – opowieść poruszającą tematykę bezpłodności. Mieszka w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej pod Powroźnikową Skałą.