Ćwiczenia terenowe CHODŹ POSŁUCHAĆ! ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA PRAGI

Naszymi przewodnikami będą uszy. Wsłuchamy się w podwórka i dźwięki zapisane na murach. Zastanowimy się, co niegdyś przez otwarte okna słyszeli mieszkańcy dzielnicy, w której biło przemysłowe serce stolicy. Spacer prowadzi Izabela Smelczyńska.

Spacery dźwiękowe

to ćwiczenia z wrażliwości, uczą skupienia na tym, co zwykle przyjmujemy nieświadomie, pomagają czytać miasto także w warstwie audio. Są nie tylko treningiem uważności dla naszych uszu i umysłów tu i teraz, ale także szansą na poszerzenie wyobraźni. Czy patrząc na pusty trzepak umiesz wyobrazić sobie śmiech dzieci niegdyś robiących na nim fikołki? Czy widząc mur budynku wyszczerbiony wojennymi pociskami, można cofnąć się do tragicznych zdarzeń z przeszłości? Razem sprawdzimy, co potrafią nasze uszy i czy dziś można jeszcze usłyszeć echa dawnej fabrycznej dzielnicy. Nasza dźwiękowa wycieczka z licznymi przystankami potrwa około 1,5 godziny.

Nasi goście:

IZA SMELCZYŃSKA
Muzykolożka, autorka tekstów o muzyce, tworzy autorskie trasy spacerów dźwiękowych. Obecnie związana z „Przekrojem”. Publikowała w „Ruchu Muzycznym”, „Dwutygodniku” i „Glissando”. Autorka muzyki do spektakli i słuchowisk. Prowadzi audycje w Radiu Kapitał.

  • Prowadzi i ucha nadstawia : Izabela Smelczyńska
  • Data: niedziela, 26 czerwca 2022, Godz. 14:00
  • Miejsce: MAŁA WARSZAWA, Otwocka 14, PODWÓRZE – stąd wyruszamy i tu wrócimy
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie bez transmisji. Po prostu bądź!