Ćwiczenia terenowe CHODŹ Z NAMI! LEGENDY SZMULOWIZNY

Wędrujemy tropami ludzi oraz adresów, które złożyły się na dzieje legendarnej dzielnicy. Poznaj biografie Okrzei, Siwaka, Fogga i odkryj praski Bristol. Prowadzi i opowiada Adrian Sobieszczański.

Szmulowizna

najbardziej tajemniczy, otoczony mrocznymi legendami rejon warszawskiej Pragi, to nie tylko słynne Bazylika przy Kawęczyńskiej i Koneser. Choć era industrialna i atmosfera robotniczego półświatka należą do przeszłości, tutejsza architektura i jej zaułki, pomogły przechować mityczny klimat Szmulek. Bohaterami spaceru będą adresy, ale przede wszystkim ludzie tworzący niematerialną historię miasta, specyficzną kulturę dzielnicy, z legendarnym sznytem i kodeksem honorowym.
Spacer rozpoczniemy przy ul. Otwockiej 14, po drodze dowiemy się, gdzie siedzibę miały pierwsze powojenne władze Warszawy, gdzie działał legendarny Praski Bristol, dlaczego warto tu uważać przechodząc przez jezdnię, z czego słynął Albin Siwak, gdzie pracował Stefan Okrzeja, gdzie urodził się Mieczysław Fogg i kto z Ząbkowskiej trafił do mediolańskiej La Scali.
Spacer potrwa około 2 godziny.

Nasi goście:

ADRIAN SOBIESZCZAŃSKI
Historyk, varsavianista, licencjonowany przewodnik miejski, pasjonat architektury i polskiej wojskowości, współtwórca projektu „Warszawa Historia Ukryta”. Prowadzi wycieczki, spacery miejskie i wykłady o Warszawie.

 

  • Prowadzi i opowiada : Adrian Sobieszczański
  • Data: niedziela, 26 czerwca 2022, Godz. 12:00
  • Miejsce: MAŁA WARSZAWA, Otwocka 14, PODWÓRZE – stąd wyruszamy i tu wrócimy
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie bez transmisji. Po prostu bądź!