Dla dzieci ANIA, NIE ANDZIA, CZYLI ANNE

 

Książki o rudowłosej sierocie z Wyspy Księcia Edwarda kochają kolejne pokolenia czytelniczek od ponad stu lat. O fenomenie Anne Shirley opowiada MARTA STRZELECKA. Fragmenty w nowym tłumaczeniu Anny Bańkowskiej, która będzie honorowym gościem spotkania, czytają KAROLINA GRUSZKA i MICHALINA ŁABACZ. Zapraszamy babcie, mamy, córki i wnuczki.

Nasi goście:

MARTA STRZELECKA
Dziennikarka i krytyczka literacka. Pracowała w Polskim Radiu, prowadziła dział kultury w miesięczniku „Uroda życia“, współpracuje z magazynem „Vogue”.

KAROLINA GRUSZKA
Aktorka teatralna i filmowa, absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Grała w filmach m.in. Krzysztofa Zanussiego, Filipa Bajona, Jana Jakuba Kolskiego oraz Iwana Wyrypajewa. Laureatka prestiżowych nagród aktorskich m.in. Złotych Lwów na festiwalu w Gdyni za pierwszoplanową rolę w „Kochankach z Marony”, czterokrotnie nominowana do Orłów. Na dużym ekranie możemy ją teraz oglądacie w familijnym filmie „Za duży na bajki”.

MICHALINA ŁABACZ
Aktorka teatralna i filmowa, absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Nagradzana za rolę w „Wołyniu” Wojciecha Smarzowskiego, m.in. nagrodą w kategorii „Najlepszy debiut aktorski” na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Współpracowała z Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, a także z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej. Od 2017 roku jest w zespole Teatru Narodowego.

  • Opowiada i prowadzi: Marta Strzelecka
  • Czytają: Karolina Gruszka, Michalina Łabacz
  • Data: niedziela, 26 czerwca 2022, Godz. 12:00
  • Miejsce: MAŁA WARSZAWA, ul. Otwocka 14, PODWÓRZE
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie bez transmisji. Po prostu bądź!
Kup książki:
ANNE Z ZIELONYCH SZCZYTÓW ANNE Z AVONLEA