Dla dzieci CHODŹ NA DWÓR!

Przyroda jest wszędzie! Nawet w hałaśliwym mieście da się poczuć jej zapach i usłyszeć śpiew ptaków. Zabawcie się z nami w przyrodniczych detektywów. Otwórzcie szeroko oczy i uszy i chodźcie odkrywać miejski świat przyrody przy pomocy lornetek, szkieł powiększających, łopatek, a także własnych palców i nosów. Inspiracją do spaceru jest książka „Chodź na dwór” Catherine Ard.

Nasi goście

MICHAŁ KSIĄŻEK
Poeta, reportażysta, kulturoznawca, ornitolog oraz inżynier leśnik. Publikował m.in. w „Polityce” „Twórczości”, współpracował z „Przekrojem”. W 2014 roku za książkę „Jakuck. Słownik miejsca” nominowany był do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii Esej. Nagrodę tę otrzymał w 2016 r. za reportaż „Droga 816” – książka przyniosła mu również Nagrodą Magellana oraz nominację do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki, Nagrody im. Beaty Pawlak oraz Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Z kolei za tom wierszy „Nauka o ptakach” zdobył Wrocławską Nagrodę Poetyckiej Silesius 2015 w kategorii debiut roku, a książkę nominowano też do Nagrody Literackiej „Nike”. W 2018 roku został nagrodzony Orfeuszem Mazurskim za tom poezji „Północny wschód”.

SYLWIA STANO
Kulturoznawczyni, pisarka, dziennikarka, autorka kampanii społecznych promujących czytelnictwo, m.in. cyklicznych spotkań literackich dla dzieci pod hasłem „Czytanie w trawie”, a wraz z Wydawnictwem Egmont – kampanii „Czytam sobie”, zachęcającej dzieci do samodzielnego czytania. Jest założycielką firmy Bibliocreatio. Pisała m.in. do „Elle“ i „Przekroju“. Wydała książki: „Oto jest Kaśka“, a wraz z Zofią Karaszewską – „Ada, to wypada” oraz „Pod podszewką. Prawdziwy wizerunek pisarza”.

 

Kup książkę:
CHODŹ NA DWÓR
  • Prowadzą spacer: Sylwia Stano, Michał Książek
  • Data: sobota, 25 czerwca 2022, Godz. 14:00
  • Miejsce: ĆWICZENIA TERENOWE, Start – Otwocka 14, PODWÓRZE
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie bez transmisji. Po prostu bądź!