Autorzy zagraniczni BIG BOOK FESTIVAL 2022 NADAV EYAL

O AUTORZE

Nadav Eyal
Izraelski dziennikarz, laureat nagrody Sokolova zwanej izraelskim Pulitzerem, od dwudziestu lat w radiu, telewizji i prestiżowych tytułach prasowych zajmuje się tematyką polityki bliskowschodniej oraz międzynarodowej. Jest korespondentem „Israel’s Reshet News” i felietonistą największego izraelskiego dziennika „Yediot Aharonot”. Uważany za jednego z najbardziej opiniotwórczych izraelskich dziennikarzy, jego media społecznościowe śledzi ponad 300 tys. czytelników.
W 2015 r. nakręcił film dokumentalny „Nienawiść” o narastającej fali antysemityzmu we współczesnej Europie. W 2016 roku zrealizował cykl krótkometrażowych reportaży o wyborcach Donalda Trumpa i jego potencjalnym zwycięstwie w walce o prezydenturę USA. W wydanej w 2021 roku książce „Rewolta” (W.A.B., w tłumaczeniu Magdaleny Sommer) Nadav Eyal wieszczy powstanie nowego świata. Dotychczasowy porządek rozpada się na naszych oczach: nacjonalizmy, migracje, zmiany klimatyczne i polityczne ekstremizmy – to one tworzą historię XXI wieku. Eyal opisuje te zjawiska jak rasowy reporter, przemierza kontynenty i szuka analogii w historii. „Rewolta” to wnikliwa analiza najistotniejszych ekonomicznych, społecznych i politycznych procesów w świecie, mogących zdecydować o jego kształcie w niedalekiej przyszłości. „Nie wszyscy zgodzą się z interpretacją Eyala, lecz niewielu pozostawi ona obojętnymi” – napisał Yuval Noah Harari, autor „Sapiens” i „Homo deus”.

Nadav Eyal urodził się w 1979 r. w Wielkiej Brytanii. Ukończył studia licencjackie na Wydziale Prawa Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie i studia magisterskie w London School of Economics and Political Science.

ZAMÓW W NASZEJ KSIĘGARNI
  • Rozmawia: TOMASZ SAWCZUK
  • Tłumaczy: Artur Zapałowski
  • Data: sobota, 26 czerwca 2021, Godz. 18:00
  • Miejsce: CENTRUM ŁOWICKA, Sala Piętro Niżej, Łowicka 21
  • Rodzaj spotkania: Łączenie z autorem on-line. Bądź z nami miejscu lub obejrzyj transmisję na żywo!