Autorzy zagraniczni BIG BOOK FESTIVAL 2022 JEN GUNTER

JEN GUNTER
spotkanie: MONOLOG WAGINY
AUTORka POŁĄCZY SIĘ Z NAMI ON-LINE ⇓

Czego nie wiemy o ciele kobiety i co nam się tylko wydaje. Objaśnia Kanadyjka dr JEN GUNTER, naczelna ginekolożka Internetu i pogromczyni biologicznych fake newsów.


autorka m.in. książki

BIBLIA WAGINY

Kanadyjska ginekolożka położniczka ze specjalizacją w leczeniu bólu. Całe życie zawodowe poświęciła trosce o kobiety i ich zdrowie. Pisze o seksie, seksualności i nauce. Prowadzi bloga, twittuje, nagrywa filmy, jej seria edukacyjna „Jensplaining“ była przebojem telewizji CBC w Kanadzie.

Nazywana jest naczelną ginekolożką Internetu, a także pogromczynią fake-newsów. Zwalcza celebryctwo w nauce. Wierzy, że publikowanie sprawdzonych, wiarygodnych informacji o seksualności i naszych ciałach tworzy lepszy Internet jako bazę wiedzy, z której można czerpać niezależność i siłę.

Jako matka dwojga dzieci i lekarka doświadczyła trudności w odróżnianiu faktów od nonsensów i w znajdowaniu wiarygodnych treści w sieci. Na co dzień w gabinecie musi prostować dezinformacje, które jej pacjentki znajdują w wyszukiwarkach. Jej pierwszą książką była THE PREEMIE PRIMER – poradnik dla rodziców dzieci urodzonych przedwcześnie (dwaj synowie Jen Gunter są wcześniakami), od tamtej pory skupia się na sprawach związanych ze zdrowiem reprodukcyjnym.

Pracuje i publikuje naukowo, ale jest także autorką wielu tekstów popularyzujących wiedzę o zdrowiu, prowadzi stałą kolumnę w„The New York Times“, jej artykuły ukazują się także m.in. w „USA Today“ i „Self“. W najnowszej książce zatytułowanej BIBLIA WAGINY (Wydawnictwo Marginesy, tłum. Małgorzata Glasenapp) Jen Gunter napisała wszystko, co kobiety i mężczyźni powinni wiedzieć o drogach rodnych. Urodziła się i dorastała w Winnipeg w Kanadzie, ukończyła wydział lekarski na University of Manitoba, a specjalizację z ginekologii zdobyła na University of Ontario. Przeniosła się do USA, gdzie na University of Kansas zajmowała się chorobami zakaźnymi, a następnie doskonaliła doświadczenie w leczenie bólu. Jest certyfikowaną specjalistką w USA i Kanadzie. W swoich oficjalnych biogramach informuje, że wychowuje dwóch synów, trzeciego straciła przy porodzie.


Spotkanie on-line z dr Jen Gunter na Big Book Festival 2020 poprowadzi Magda Mołek.
30.08, NIEDZIELA
GODZ. 20:00
JEN GUNTER

NA SPOTKANIE ZAPRASZAMY DO CENTRUM ŁOWICKA (UL. ŁOWICKA 21, WARSZAWA), A DO OGLĄDANIA TRANSMISJI NA WWW.BIGBOOKFESTIVAL.PL I WWW.YOUTUBE.COM/BIGBOOKFESTIVAL. PO ZAKOŃCZENIU SPOTKANIA DOSTĘPNA TAM BĘDZIE JEGO REJESTRACJA.
SPOTKANIE DOSTĘPNE BĘDZIE W POLSKIEJ ORAZ ANGIELSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ.

  • Data: niedziela, 30 sierpnia 2020, Godz. 20:00
  • Miejsce:
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie z transmisją na żywo!