Przeżyj to z nami ILUZJE NASZYCH CZASÓW

Co się nam śni i co nas uwodzi we współczesnym świecie. Czym siebie samych – z osobna i we wspólnotach – sprowadzamy na manowce. Jakim fantazjom oddajemy się bez reszty.
O drogach, którymi uciekamy od rzeczywistości. O nieśmiertelnym uroku zbiorowych iluzji,
ich zbawiennym, ale i zgubnym działaniu.

Rozmawiają:
poetka KRYSTYNA DĄBROWSKA
filozof prof. ANDRZEJ LEDER
oraz reżyserka MAŁGORZATA SZUMOWSKA.
Debatę z udziałem publiczności prowadzi KATARZYNA JANOWSKA.

SOBOTA,22 CZERWCA, 18.00
BIG BOOK CAFE MDM
Wstęp wolny
Wydarzenie bez transmisji, po prostu bądź!

GOŚCIE

Krystyna Dąbrowska
Poetka, eseistka i tłumaczka. Ukończyła wydział grafiki warszawskiej ASP. Pisze szkice literackie i przekłada poezję anglojęzyczną. Jej tłumaczenia wierszy W.C. Williamsa, W.B. Yeatsa, Thomasa Hardy’ego i Thoma Gunna były publikowane w „Literaturze na Świecie”.
Najnowsze tomy jej wierszy to „Miasto z Indu”, „Ścieżki dźwiękowe”, wcześniej opublikowała „Czas i przesłona”, „Białe krzesła” i debiutancki „Biuro podróży”. Jest laureatką Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

Andrzej Leder 
Filozof, psychiatra i psychoterapeuta psychoanalityczny. Profesor w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Jest autorem książek naukowych: „Przemiana mitów, czyli życie w epoce schyłku. Zbiór esejów”, „Nieświadomość jako pustka”, „Nauka Freuda w epoce Sein und Zeit” oraz „Rysa na tafli”. Za swą najgłośniejszą pracę „Prześniona rewolucja. Ćwiczenia z logiki historycznej” był nominowany do Literackiej Nagrody „Nike”.

Małgorzata Szumowska
Reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa. Urodziła się w Krakowie, ukończyła łódzką filmówkę. Debiutowała w 2000 r., zachwyt wywołała po części autobiograficznym filmem „33 sceny z życia”. Wśród jej najgłośniejszych filmów są „Body/Ciało” oraz „Tarz”, za które otrzymała nagrody Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale. W reżyserowanym przez nią „Infinite Storm” rolę główną zagrała Naomi Watts. Najnowszy obraz Szumowskiej „Kobieta z…” opowiada o życiu osoby transpłciowej – Anieli Wesoły, która przyszła na świat jako Andrzej.

  • Goście: Krystyna Dąbrowska, Andrzej Leder, Małgorzata Szumowska
  • Debatę z udziałem publiczności prowadzi: Katarzyna Janowska
  • Data: sobota, 22 czerwca 2024, Godz. 18:00
  • Miejsce: Big Book Cafe MDM – ul.Koszykowa 34/50
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie bez transmisji. Po prostu bądź!