Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ZAPACH MĘŻCZYZNY. MAŁY TEATR

29 sierpnia, 2020 @ 20:00 - 21:30

ZAPACH MĘŻCZYZNY. MAŁY TEATR
SPEKTAKL PLENEROWY Z MUZYKĄ ⇓


WYDARZENIE SPECJALNE BIG BOOK FESTIVAL 2020

Adaptacja i reżyseria: Tomasz Cyz
Występują: Monika Kawiatkowska, Karolina Gorczyca, Przemysław Stippa, Natalia Łągiewczyk
Muzyka live: Joanna Halszka Sokołowska
Video i przestrzeń: Monika Stolarska
Spektakl plenerowy na na podstawie tekstu „Zapach mężczyzny” oraz „Wróżba. Wspomnienia dziewczynki ” Agnety Pleijel w przekładzie Justyny Czechowskiej

ZAPACH MĘŻCZYZNY to mówiona przez trzy kobiety intymna opowieść o doświadczaniu życia w świecie wrogim i agresywnym, bo patriarchalnym. Opowieść o odzyskiwaniu podmiotowości. Rekonstrukcja doznań miłosnych i samotności, olśnień i rozpaczy, chłonięcia świata wszystkimi zmysłami. To wreszcie opowieść o poznawaniu własnego ciała, które daje życie. Jak czyta bohaterka powieści u Edith Södergran: „Jestem częścią nieskończoności. Jestem częścią wielkiej siły wszechświata”.

Cykl MAŁY TEATR realizowany przez Big Book Festival i Big Book Cafe, to unikalne, kameralne prezentacje głośnych współczesnych dzieł literackich lub biografii.
Wśród prezentowanych w tej serii tekstów były już m.in.: „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Marcina Wichy, reportaż literacki „Dom z dwiema wieżami” Macieja Zaremby Bielawskiego, “Ulga” Natalii Fiedorczuk-Cieślak oraz „Dom dzienny, dom nocny” Olgi Tokarczuk.


Tomasz Cyz

Reżyser, eseista, absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Autor przedstawień operowych, dramatycznych, słuchowisk, czytań performatywnych i spektakli dla dzieci. Dla cyklu „Teatroteka” wyreżyserował sztukę Marty Sokołowskiej „Holzwege” o kompozytorze Tomaszu Sikorskim, dla Teatru Telewizji – monodram „Clarissima” Justyny Bargielskiej z Aleksandrą Justą. Współpracuje z Fundacją „Kultura nie boli” oraz Fundacją Miasto Literatury. Kurator cyklu „operaOK!” dla Warszawskiej Opery Kameralnej – nowatorskiego projektu artystycznego na czas pandemii, w którym powstało 10 video-instalacji oper barokowych i klasycznych. Autor wielu książek o operze, muzyce i teatrze.

ZAPACH MĘŻCZYZNY. MAŁY TEATR
29.08. 2020, godz. 20.00
DĄBROWSKIEGO 51
Liczba miejsc ograniczona
Obowiązują wejściówki dostępne W BILETY24.PL I W SERWISIE GOINGUP

Szczegóły

Data:
29 sierpnia, 2020
Czas:
20:00 - 21:30
Wydarzenie kategoria:

Dodaj komentarz