Spotkania i dyskusje TRZEBA ZABIĆ TĘ MIŁOŚĆ

TRZEBA ZABIĆ TĘ MIŁOŚĆ ⇓

O niepoprawnych i nienormatywnych uczuciach i o tym, jaki wyraz znalazły one na papierze, dyskutują badaczki listów miłosnych:
SYLWIA CHWEDORCZUK (Dąbrowska – Kowalska),
ANNA KRÓL (Iwaszkiewicz – Błeszyński)
oraz AGATA PASSENT (Osiecka – Przybora)
Rozmawia Karolina Korwin-Piotrowska


Spotkanie dla miłośników korespondencji, osób ciekawych, jak kochają się postaci wybitne i nietuzinkowe. Dla tych, którzy wierzą, że miłość nie wyklucza, ale i dla tych, którzy mają skłonność do idealizowania cudzych związków i chcą się przekonać, że proza życia nie oszczędza nikogo.

SYLWIA CHWEDORCZUK

Badaczka literatury, edytorka i badaczka listów Anny Kowalskiej i Marii Dąbrowskiej. Pracę doktorską obroniła w Instytucie Badań Literackich PAN. Publikowała w „Twórczości” i „Dialogu”. W 2020 r. zadebiutowała jako biografistka książką „Kowalska. Ta od Dąbrowskiej” o niesłusznie zapomnianej pisarce i wielkiej osobowości środowiska literackiego, która była autorytetem dla m.in. Jerzego Andrzejewskiego, Władysława Broniewskiego, Jarosława Iwaszkiewicza i Julii Hartwig.

KUP KSIĄŻKĘ GOŚCIA FESTIWALU

ANNA KRÓL

Autorka książek „Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie” i „Wszystko jak chcesz. O miłości Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego”, reżyserka i scenarzystka spektakli teatralnych i projektów audiowizualnych, wydawczyni, aktywistka kulturalna, pomysłodawczyni i dyrektor Big Book Festival oraz twórczyni niezależnego centrum literackiego Big Book Cafe. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie.

KUP KSIĄŻKĘ GOŚCIA FESTIWALU

AGATA PASSENT

Felietonistka i dziennikarka, córka Agnieszki Osieckiej i Daniela Passenta. Ukończyła germanistykę na Uniwersytecie Harvarda. Publikowała felietony w miesięcznikach „Twój Styl” i „Twoje Dziecko”, współpracowała z Radiem PiN, obecnie prowadzi audycję literacką na antenie Chilli Zet. Napisała książki o Warszawie: „Stacja Warszawa“, „Pałac wiecznie żywy“, „Miastówka“, a swoje felietony wydała w zbiorach „Dziecko? O matko!“ i „Klauzula zdumienia“. Jest założycielką i prezesem Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej, która zajmuje się opieką nad dorobkiem poetki.

30.08 NIEDZIELA
GODZ. 12:00
DOM I MUZEUM WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO
UL. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO 51
Wstęp wolny
Wydarzenie z transmisją na żywo!

  • Data: niedziela, 30 sierpnia 2020, Godz. 12:00
  • Miejsce:
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie z transmisją na żywo!