Wydarzenia specjalne ŚNIADANIE WARSZAWSKIE

ŚNIADANIE WARSZAWSKIE ⇓


Przekąszamy i wybieramy najpiękniejsze zdania oraz akapity z książek wyróżnionych w tym roku Nagrodą Literacką m.st. Warszawy

Wspólne czytanie pod gołym niebem dla dużych, małych oraz psów! Prowadzi Justyna Dżbik-Kluge
Partner: Miasto Stołeczne Warszawa, Nagroda Literacka m.st. Warszawy

Nie ma Big Book Festival bez wspólnego czytania pod gołym niebem. Ustanawialiśmy, a następnie biliśmy, rekordy świata we wspólnym czytaniu, czytaliśmy “Dumę i uprzedzenie” Jane Austen na czas, wspólnie zanurzaliśmy się w archiwa kwartalnika “Przekrój”, a w tym roku w porze śniadaniowej spotkamy się międzypokoleniowo i racząc się porannymi przekąskami będziemy wybierać najlepsze fragmenty z książek wyróżnionych prestiżową Nagrodą Literacką m.st. Warszawy.

W tym roku nagroda została przyznana po raz 13., a jej laureatami są: Łukasz Orbitowski za powieść “Kult” (w kategorii proza), Ewa Lipska za tom wierszy “Miłość w trybie awaryjnym” (w kategorii poezja), Wojciech Mikołuszko i Małgorzata Dmitruk za książkę “Wojtek”, (w kategorii lietratura dziecięca i ilustracja), Arkadiusz Szaraniec za książkę “Warszawa dzika” (w kategorii edycja warszawska) oraz Piotr Wojciechowski (jako twórca warszawski).

KUP KSIĄŻKĘ LAUREATÓW NAGRODY LITERACKIEJ M.ST. WARSZAWY

⇒ Przyjdź z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadem, psem albo papugą.
⇒ Wybierz dla siebie tytuł z czytelni otwartej pełnej nagrodzonych książek.
⇒ Rozsiądź się lub rozłóż na trawie i przygotowanych siedziskach.
⇒ Znajdź najpiękniejsze zdanie, fragment lub akapit i podziel się nim na głos!

Do czytania i wyszukiwania zdań jak złoto zagrzewać będzie JUSTYNA DŻBIK-KLUGE. Pełna energii dziennikarka radiowa i telewizyjna, entuzjastyczna czytelniczka i autorka niezliczonych rozmów o książkach oraz mama dwojga małych czytelników, a zatem ekspertka do spraw literatury dla dzieci i niezupełnie dorosłych.

Otwarta Czytelnia książek laureatów Nagrody Literackiej m.st. Warszawy będzie działać w ogrodzie Domu i Muzeum Władysława Broniewskiego przez całą sobotę i niedzielę.


29.08 sobota
GODZ. 12:00
OGRÓD DOMU I MUZEUM WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO
UL. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO 51, WARSZAWA
Wstęp wolny
Wydarzenie bez transmisji!

  • Data: sobota, 29 sierpnia 2020, Godz. 12:00
  • Miejsce:
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie z transmisją na żywo!