Spotkania i dyskusje SAPIENS W SZUWARACH

SAPIENS W SZUWARACH ⇓

Czy ludzkie życie może jeszcze toczyć się w rytmie przyrody oraz o tym, jaką przyszłość przepowiadają nam wnętrza roślin, mówią poetki, pisarki i badaczki świata JULIA FIEDORCZUK i URSZULA ZAJĄCZKOWSKA.
Rozmawia Beata Jewiarz


Spotkanie dla tych, którzy szukają powrotu do naturalnych ścieżek, chcą poczuć się częścią przyrodniczej całości, ale i dla tych, którzy ze sceptycyzmem podchodzą do ekologii i wątpią, czy segregowanie śmieci oraz kąpiele leśne mogą uczynić świat i życie lepszym.

JULIA FIEDORCZUK

Pisarka, poetka, tłumaczka, popularyzatorka ekopoetyki. Wiosną tego roku ukazała się jej najnowsza powieść „Pod słońcem”. To saga osadzona na Podlasiu, której bohaterami są nie tylko ludzie, ale także przyroda, zwierzęta i krajobrazy. W 2018 roku zdobyła Nagrodę Poetycką im. Wisławy Szymborskiej za tom „Psalmy”. Dwa lata wcześniej nominowana do Nike za powieść „Nieważkość”. Pracuje na Uniwersytecie Warszawskim.

KUP KSIĄŻKĘ GOŚCIA FESTIWALU

URSZULA ZAJĄCZKOWSKA

Poetka, pisarka, botaniczka, artystka wizualna i muzyk, adiunkt w Samodzielnym Zakładzie Botaniki Leśnej SGGW w Warszawie, gdzie bada anatomię, biomechanikę i aerodynamikę roślin. W 2019 roku ukazała się jej książka „Patyki, badyle”, za którą była nominowana m.in. do Paszportów Polityki oraz Nagrody Literackiej Gdynia. Ma w dorobku dwa tomiki poezji, debiutancki „Atomy” (2014) oraz „minimum” (2017).

KUP KSIĄŻKĘ GOŚCIA FESTIWALU

29.08 SOBOTA
GODZ. 12:00
OGRÓD BIG BOOK CAFE (zadaszony plener)
UL. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO 81, WARSZAWA
Wstęp wolny
Wydarzenie z transmisją na żywo!

  • Data: sobota, 29 sierpnia 2020, Godz. 12:00
  • Miejsce:
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie z transmisją na żywo!