Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PERŁY Z LAMUSA

30 sierpnia, 2020 @ 14:00 - 15:00

PERŁY Z LAMUSA ⇓


Rozmowa z koncertem

O międzywojennej Warszawie jako kosmopolitycznej centrali muzyki rozrywkowej i odkrywaniu dawnych przebojów mówi Noam Zylberberg, kierownik Małej Orkiestry Dancingowej, pianista i śpiewak.
Zabrzmią popowe klasyki na pianino, kontrabas i klarnet.
Rozmawia Aleksandra Janus
Partner: Fundacja Centrum Cyfrowe

⇒ Wydarzenie jest częścią kampanii #BezSpiny realizowanej przez Fundację Centrum Cyfrowe i promującej m.in. domenę publiczną i licencje Creative Commos.
⇒ Przez całe lato możecie dowiedzieć się, gdzie znaleźć niesamowite i zupełnie darmowe utwory: książki, filmy, obrazy i zdjęcia.
⇒ Sprawdźcie na stronie OTWARTA KULTURA


NOAM ZYLBERBERG I MUZYCY

Noam Zylberberg jest kierownikiem Małej Orkiestry Dancingowej. Gra wczesny polski pop, bez nostalgii rekonstruując dźwięki ukryte pod szumem starej płyty. Stały dwunastoosobowy skład orkiestry wykonuje muzykę dwudziestolecia międzywojennego zgodnie z duchem czasów, z której pochodzi. Korzystając z oryginalnych nagrań, orkiestra przygotowuje aranżacje utworów w takiej postaci, w jakiej zostały skomponowane i wykonuje je zachowując wierność stylowi. W 2018 roku orkiestra wydała swój debiutancki album.
Podczas Big Book Festival Noam Zylberberg wystąpi w trio – zaśpiewa, zagra na pianinie, a towarzyszyć mu będą klarnecista i kontrabasista.


ALEKsANDRA JANUS

Antropolożka, badaczka, kierowniczka Pracowni Otwierania Kultury w Centrum Cyfrowym, kuratorka i współautorka projektu Laboratorium muzeum, współzałożycielka grupy badawczej Kierunek Zwiedzania, absolwentka studiów doktoranckich w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ. Prowadzi badania publiczności instytucji kultury, specjalizuje się w badaniu doświadczenia zwiedzających w muzeach, współpracuje z instytucjami poszukującymi efektywnych sposobów angażowania publiczności i wspiera je w otwartym dzieleniu się zasobami.

30.08 NIEDZIELA
GODZ. 14:00
DOM I MUZEUM WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO
UL. JAROSŁAWA DĄBROSKIEGO 51, WARSZAWA
Wstęp wolny
Wydarzenie z transmisją na żywo!

Szczegóły

Data:
30 sierpnia, 2020
Czas:
14:00 - 15:00
Wydarzenie kategoria:

Dodaj komentarz