Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

MIŁOSNY MURAL BIG BOOK FESTIVAL

28 sierpnia, 2020 @ 19:00 - 20:00

MIŁOSNY MURAL BIG BOOK FESTIVAL ⇓


Ścianę budynku przy ul. Dąbrowskiego 81 ozdobi wielkie malowidło zainspirowane jedną z powieści wszech czasów. Odsłonięcie muralu nastąpi przed Big Book Festival 2020. Projekt realizuje artysta Mikołaj Rejs. Zbiórkę funduszy na to wyjątkowe dzieło sztuki ulicznej prowadzimy w internecie do 27 sierpnia, każde wsparcie się liczy!
Inspiracją dla muralu będzie tytuł powieści „Miłość w czasach zarazy“ Gabriela Garcíi Márqueza i pochodzące z niej zdanie: „Na tym świecie nie ma nic trudniejszego od miłości”. Głośna książka kolumbijskiego noblisty zwyciężyła w plebiscycie czytelników ogłoszonym na początku lipca. Inicjatorem projektu jest Fundacja „Kultura nie boli“, organizator Big Book Festival i całorocznego sezonu centrum literackiego Big Book Cafe.

Liczymy na Wasze wsparcie w realizacji projektu! Musimy zebrać 11 tys. złotych. Jeśli kochacie książki i nieobojętna jest Wam estetyka przestrzeni miejskiej – wesprzyjcie nasz pomysł. Każda złotówka się liczy! Czyż nie będzie przyjemnie wypić kawę w Big Book Cafe patrząc na Florentina i Ferminę – bohaterów romansu wszech czasów, jak pisał o „Miłości w czasach zarazy“ Jerzy Pilch?

Mural stworzy Mikołaj Rejs, artysta zajmujący się street artem, edukacją artystyczną oraz społeczną funkcją sztuki. Mikołaj brał udział w licznych festiwalach graffiti i street artu, tworzył projekty do albumów i dla czasopism o sztuce i fotografii. Więcej o artyście: mikolajrejs.com, instagram.com

Partnerem merytorycznym akcji jest Street Art Doping.

Zbiórkę funduszy potrzebnych na zrealizowanie projektu prowadzimy na zrzutka.pl


DĄBROWSKIEGO 81
ODSŁONIĘCIE MURALU NASTĄPI PRZED BIG BOOK FESTIVAL 2020

Szczegóły

Data:
28 sierpnia, 2020
Czas:
19:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria:

Dodaj komentarz