Spotkania i dyskusje FACECI PO PRZEJŚCIACH

FACECI PO PRZEJŚCIACH ⇓

Czego szukają muzycy pośród liter i dlaczego bohaterowie ich powieści balansują na krawędzi, mówią mistrzowie nut i debiutujący pisarze TEN TYP MES i TOMASZ ORGANEK.
Rozmawia Łukasz Kamiński


Spotkanie dla entuzjastów muzyki Organka i Mesa oraz dla tych, którzy jej nigdy nie słyszeli. Dla każdego, kto chciałby spróbować czegoś nowego i choć na chwilę zmienić skórę. Dla mężczyzn, którzy nie udają młodzieniaszków. Dla późnych buntowników i buntowniczek. Dla lubiących ironię i skłonnych traktować życie nie do końca poważnie.

TOMASZ ORGANEK

Kompozytor, wokalista i autor tekstów. Lider zespołu Organek, z którym nagrał dwa albumy: „Głupi“ (2014) i „Czarna madonna“ (2016). Był współzałożycielem i muzykiem grupy Sofa, z którą wydał trzy albumy: „Many Stylez” (2007), „DoReMiFaSoFa” (2009) i „Hardkor i disko” (2012). Dwukrotnie zdobywał platynową płytę, jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym Nagrody ZAiKS-u za najlepszy tekst piosenki na Festiwalu w Opolu w 2018 r. („5 rano”). Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz na Wydziale Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2019 roku zadebiutował jako powieściopisarz, „Teorią opanowywania trwogi”.

KUP KSIĄŻKĘ GOŚCIA FESTIWALU

TEN TYP MES

(wł. Piotr Szmidt) – raper, autor tekstów, wokalista, producent muzyczny, DJ i felietonista. Ma na koncie dwanaście albumów, w tym trzy, które zdobyły status złotej płyty. Był dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyka. Współtwórca zespołów Flexxip, 2cztery7 i Biały Tunel. Współpracował z takimi artystami, jak Dawid Podsiadło, Maria Peszek, Pezet, Łona, Eldo, Quebonafide, Peja i Monika Borzym. Jest autorem tekstów piosenek m.in. Korteza, Igo, Krystyny Prońko. Felietony pisał m.in. dla magazynu „Co Jest Grane24”, a w formie ksiażkowej dołączał je do swoich albumów. Wiosną 2020 ukazała się jego debiutancka powieść, „Dwa psy przeżyły“.

KUP KSIĄŻKĘ GOŚCIA FESTIWALU

30.08 NIEDZIELA
GODZ. 18:00
Sala PIĘTRO NIŻEJ
CENTRUM ŁOWICKA, UL. ŁOWICKA 21, WARSZAWA
Wstęp wolny
Wydarzenie z transmisją na żywo!

  • Data: niedziela, 30 sierpnia 2020, Godz. 18:00
  • Miejsce:
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie z transmisją na żywo!