Spotkania i dyskusje CHOROBA NASZYCH CZASÓW

CHOROBA NASZYCH CZASÓW ⇓

O metafizyce i prozie bycia chorym. Jak diagnoza zmienia tożsamość i jak pacjenci znikają – dla świata i siebie samych, rozmawiają pisarka IZABELA MORSKA oraz filozof TOMASZ STAWISZYŃSKI.
Pyta Anna Sańczuk


Spotkanie dla osób, które zaznały bólu i choroby, dla tych, którzy się tego boją. Dla każdego, któremu pandemia daje w kość. A także dla tych, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak lepiej traktować osoby z dolegliwościami.

IZABELA MORSKA

Pisarka, eseistka, felietonistka, poetka. Jej najnowsza powieść „Znikanie“ jest nominowana do nagród: Nike i Angelus. Blisko dekadę spędziła na emigracji w Nowym Jorku, w latach 2003-2006 była profesorem wizytującym na Uniwersytecie w Berkley. Wcześniej publikowała jako Izabela Filipiak m.in. zbiory opowiadań „Śmierć i spirala”, „Magiczne oko”, powieści „Absolutna Amnezja” i „Alma” oraz tomik „Madame Intuita”.

KUP KSIĄŻKĘ GOŚCIA FESTIWALU

TOMASZ STAWISZYŃSKI

Jest najlepiej znanym popularyzatorem filozofii w Polsce, filozofem i publicystą. Autor bestsellerowej książki „Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii“ (2013) oraz dwóch zbiorów wierszy „Nie ma takiego imienia“ (1999) i „Rzecz ciemna“ (2002). Od marca 2016 związany z Radiem TOK FM, gdzie prowadzi m.in. „Godzinę Filozofów”, „Kwadrans Filozofa” oraz – wraz z żoną, Cvetą Dimitrovą – internetowy podcast „Nasze wewnętrzne konflikty”.

29.08 SOBOTA
GODZ. 14:00
OGRÓD BIG BOOK CAFE (zadaszony plener)
UL. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO 81, WARSZAWA
Wstęp wolny
Wydarzenie z transmisją na żywo!

  • Data: sobota, 29 sierpnia 2020, Godz. 14:00
  • Miejsce:
  • Rodzaj spotkania: Wydarzenie z transmisją na żywo!