WYDARZENIE OTWARCIA

CZARNE CZY BIAŁE?
SPEKTAKL otwarciA Big Book Festival

Faust powraca – naprawdę nieśmiertelny, bo wieczny i wciąż aktualny. To człowiek, który chce więcej, mocniej, bardziej i gotów jest zapłacić za to wysoką cenę. To polityk, hedonista, artysta. To terapeutka, artystka, naukowczyni. To każdy z nas. Spektakl  na troje aktorów i dwoje muzyków, o tym, czy ludzkie nienasycenie prowadzi nas w mrok, czy ku światłu. A może nie sposób już tego rozpoznać?

Nienasycenie jest kluczem do kolejnych elementów scenicznej, aktorsko-muzyczno-literackiej układanki, zatytułowanej „CZARNE CZY BIAŁE?”. Wywiedziony z romantyzmu faustowski wątek staje się opowieścią o współczesności, w której nie umiemy cieszyć się tym, co mamy. Wciąż czekamy, aż zaczniemy żyć „naprawdę” i nie potrafimy już odpowiedzieć sobie na pytanie: co jest dobre, a co złe?

Szatan i Bóg grają o duszę Fausta. Idą o zakład, czy wypowie kiedyś słowa: „Chwilo trwaj, jesteś piękna!”. Ten Zły kładzie na szali pieniądze, sukces, miłość i wspaniały seks. Obiecuje życie na maksa i bez końca. Ten Dobry pokazuje radość prostego życia. Faust nie potrafi zdecydować. W spektaklu Faust to człowiek współczesny – pragnący sprawczości, wątpiący, niezdolny do głębokich relacji.
występują: Agnieszka Podsiadlik, Magdalena Berus i Krzysztof Zarzecki
Taniec: Magdalena Ptasznik
Muzyka na żywo: Radek Łukasiewicz i Maria Peszek
Scenariusz i reżyseria: Anna Król

ZOBACZ TRAILER

Piątek, 21 czerwca, 21.30
Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21,metro Racławicka
Uwaga: bilety 20 zł, do nabycia na www.bilety24.pl, www.goingapp.pl i na miejscu przed  spektaklem.
Sprzedaż biletów rusza 1 czerwca 2019 r.

 


WYDARZENIE ZAMKNIĘCIA

Tajemnica beletrysty, czyli ostatnia czytelnia na Imielinie
NIEPOWAŻNE ZAKOŃCZENIE  Big Book Festival Spektakl komediowy w plenerze

Historia Juliana, rodowitego Imielina, którego zaskakuje wieść o nagłej wizycie zagranicznych znajomych. „Przyjacielu, już nie możemy się doczekać rozmowy o tym co się tam u was teraz czyta?! Twoi Zagraniczni Znajomi.”
Wiedziony bladym strachem, Julian wyrusza do lokalnej biblioteki w celu ustalenia stanu czytelniczej rzeczy. Niestety bibliotekę zastaje w stanie likwidacji. Na jej miejsce szykowane jest otwarcie enigmatycznych „Książek 24 h”. Razem z Cymelią, lokalną bibliotekarką, Julian wyrusza na osiedlowe poszukiwania poczytnych autorów. Na drodze usianej utajnionymi czytelnikami spotkają postaci tak niejednoznaczne, jak Doktor Szwarcpagina – wynalazczyni futurystycznych gatunków literackich, Lokalny Reportażysta cierpiący na brak tematów czy Dietetyczka Lektur Warzywniczych.
Najnowszy spektakl produkcji Klubu Komediowego i Big Book Festiwal jest humoreską drogi z oprawą piosenkową. Sceny, piosenki, monologi i wiersze przeplatają się w opowieść tak naiwną, że aż złośliwą.

Obsada: Katarzyna Kołeczek, Dorota Krempa, Grzegorz Kwiecień, Mateusz Lewandowski, Szymon Roszak.
Tekst Karolina Norkiewicz, Mateusz Lewandowski, Michał Sufin
Muzyka Paweł Szamburski
Scenografia Michał Jońca
Reżyseria Michał Sufin

Uwaga: bilety! 20 zł, dostępne na www.bilety24.plwww.goingapp.pl, a także w Centrum Festiwalowym (Łowicka 21) w czasie festiwalu i w Muzeum Władysława Broniewskiego bezpośrednio przed spektaklem.
Sprzedaż biletów rusza 1 czerwca 2019 r.

ZOBACZ PROGRAM