Poczuj emocje wielkich wypraw!

Przygotujemy dla Was trzy niezwykłe pomieszczenia, a w nich instalacje tematyczne, które sprawią, że poczujecie emocje dalekich i odważnych ekspedycji.

Zobacz archiwalne materiałych z XIX-wiecznej wyprawy na biegun północny, poczuj lodowate powiewy i trzeszczącą krę. Sprawdź, ile waży ekwipunek himalaisty i śledź wspinaczkę aż na szczyt ośmiotysięcznika. Załóż oklulary VR, zanurz się w gwiazdach i opowieści o najsłynniejszej sondzie kosmicznej. Porozmawiaj tête-à-têtePiotrem Pustelnikiem, Kingą Baranowską i Beą Uusmą.

EKSPEDYCJA POLARNA
Poczuj atmosferę na biegun północny. Dobiego akońca XIX wiek, troje szwedzkich eksploratorów wyrusza balonem i… ślad po nich ginie. Sto lat później tropem ich wyprawy rusza młoda ilustratorka książek dla dzieci. Nie wie jeszcze, że rozwikłanie zagadki zajmie jej 15 lat, spowoduje, że skończy medycynę i napisze fascynującą książkę.

EKSPEDYCJA GÓRSKA
Jak wyglądałyby Himalaje, gdyby zmieściły się na jędnym zdjęciu? Ile waży ekwipunek himalaisty? Jak się chodzi w rakach? Ile siły trzeba, by wbić czekan i zrobić jeden krok na wysokości ośmiu tysięcy metrów?  Poznaj sprzęt do wspinaczki, obejrzyj filmy Dariusza Załuskiego, który towarzyszył polskim wspinaczom i zdobył z kamerą niejeden szczyt. Wdrap się na dach świata!

EKSPEDYCJA KOSMICZNA
Skąd na Ziemi wzięła się woda? Dlaczego komety są posłańcami bogów? I czego szukała w kosmosie słynna sonda Rosetta? Obejrzyj film „Ambition“ wyprodukowany przez Platige Image i poleć w kosmos. Spróbuj nieważkości, załóż okulary VR i  spójrz w gwiazdy. Zobacz, jak wygląda wszechświat!

Ekspedycje – to trzy sale instalacje, które pobudzą wyobraźnię i sprawią, że przeniesiesz się na skraj znanej ludziom rzeczywistości. Działają w sobotę i niedzielę – 23 i 24 czerwca w godzinach 12.00-20.00 w lokalizacji Big Book Festivalu – Fun Parku & Arenie Wspinaczkowej przy ul. Merliniego 2
W tych salach odbędą się również kameralne spotkania z himalaistami i eksploratorami, szczegóły w zakładce PROGRAM.

Dodaj komentarz