WYDARZENIE OTWARCIA

CZARNE CZY BIAŁE?
SPEKTAKL OTWARCIA BIG BOOK FESTIVAL

Faust powraca – naprawdę nieśmiertelny, bo wieczny i wciąż aktualny. To człowiek, który chce więcej, mocniej, bardziej i gotów jest zapłacić za to wysoką cenę. To polityk, hedonista, artysta. To terapeutka, artystka, naukowczyni. To każdy z nas. Spektakl  na troje aktorów i dwoje muzyków, o tym, czy ludzkie nienasycenie prowadzi nas w mrok, czy ku światłu. A może nie sposób już tego rozpoznać?

Nienasycenie jest kluczem do kolejnych elementów scenicznej, aktorsko-muzyczno-literackiej układanki, zatytułowanej „CZARNE CZY BIAŁE?”. Wywiedziony z romantyzmu faustowski wątek staje się opowieścią o współczesności, w której nie umiemy cieszyć się tym, co mamy. Wciąż czekamy, aż zaczniemy żyć „naprawdę” i nie potrafimy już odpowiedzieć sobie na pytanie: co jest dobre, a co złe?

Szatan i Bóg grają o duszę Fausta. Idą o zakład, czy wypowie kiedyś słowa: „Chwilo trwaj, jesteś piękna!”. Ten Zły kładzie na szali pieniądze, sukces, miłość i wspaniały seks. Obiecuje życie na maksa i bez końca. Ten Dobry pokazuje radość prostego życia. Faust nie potrafi zdecydować. W spektaklu Faust to człowiek współczesny – pragnący sprawczości, wątpiący, niezdolny do głębokich relacji.
występują: Agnieszka Podsiadlik, Magdalena Berus i Krzysztof Zarzecki
Taniec: Magdalena Ptasznik
Muzyka na żywo: Radek Łukasiewicz i Maria Peszek
Scenariusz i reżyseria: Anna Król

ZOBACZ TRAILER

Piątek, 21 czerwca, 21.30
Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21,metro Racławicka