Piąta edycja wydarzenia odbyła się w dawnej siedzibie gimnazjum i liceum im. Klementyny Hofmanowej, jednej z najstarszych i najbardziej wyemancypowanych szkół w Polsce. 
Historia Gimnazjum Żeńskiego im. Klementyny z Tańskich Hoffmanowej sięga końca XIX wieku. 
U zbiegu ulic Marszałkowskiej i Sienkiewicza mieściła się wtedy prywatna pensja dla dziewcząt Pauliny Hewelke –  jedna z pierwszych, w których lekcje prowadzono po polsku. Uczęszczała na nie Maria Dąbrowska, a Bolesław Prus ponoć wykorzystał to miejsce jako pierwowzór pensji pani Latter w „Emancypantkach”. W 1919 r. gimnazjum i liceum otrzymały imię Hoffmanowej i stały się jednymi z najlepszych szkół w Polsce. Tu uczyły się aktorka Irena Kwiatkowska i skrzypaczka Eugenia Umińska. W czasie okupacji szkoła organizowała tajne komplety. Pod szyldem Szkoły Gospodarstwa Domowego albo Szkoły Farbiarsko-Gorseciarskiej odbywały się lekcje licealne i matury. Zniszczenia wojenne sprawiły, że szkołę z Marszałkowskiej przeniesiono na Polną 46a, a w 1961 r. na Emilii Plater 29 i 31, gdzie działała przez pół wieku. W 2013 r. szkoła wraz z uczniami przeprowadziła się do przebudowanych, wygodnych sal przy Hożej 88. Stare budynki pozostały puste.

Na trzy festiwalowe dni dawne boiska, dziedzińce, klasy szkolne i korytarze zamieniły się w literackie festiwalowe miasteczko. Na terenie festiwalu działała księgarnia Book Book,  oraz otwarta czytelnia, w których zgromadziliśmy dla Was książkowe nowości, a także kawiarnia i stołówka pod chmurką.  Za oprawę plastyczną festiwalu po raz kolejny odpowiadali Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis designerzy z grupy projektowej CENTRALA.