BIG BOOK FESTIVAL 2020


⇒Nowatorski festiwal literatury. Pisarze z Polski i świata.

Międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się po raz ósmy od 28 do 30 sierpnia w Warszawie. W ostatni weekend wakacji wybuchnie miłość do książek.

Big Book Festival 2020 odbędzie się on-line i off-line. Zapraszamy na spotkania z pisarzami w Warszawie i do oglądania transmisji na stronie internetowej Big Book Festival oraz w kanale You Tube festiwalu. W tym roku literatura dostępna jest dla czytelników w całej Polsce i na świecie. Wydarzenia specjalne Big Book Festival (spektakle, czytania performatywne) dostępne będą wyłącznie dla widzów na miejscu. Wszystkie spotkania z pisarzami transmitujemy, możecie w nich uczestniczyć na miejscu oraz oglądać on-line. Po raz pierwszy na żywo będzie nadawać Studio Big Book Festival 2020 – wywiady z pisarzami i aktorami, gorące doniesienia z miejsca wydarzeń i zakulisowe żarty pokażemy na stronie festiwalu i w festiwalowym kanale Facebook. 

Big Book Festival w tym roku jest dostępny dla czytelników z całego świata!

⇒CZYSTA MIŁOŚĆ # PURE LOVE to hasło tegorocznej edycji.

Kiedy czytasz, przeżywasz miłość. Kiedy piszesz, wyznajesz ją.
Czytelnika i pisarza łączą intymność i zaufanie.
Między nimi wydarza się wielkie uniesienie, poważna namiętność.
Albo miłość na całe życie.
Bo literatura to intensywny ekstrakt uczuć i próba zbliżenia.

Big Book Festival 2020
⇒celebruje książki jako wielką i łagodną siłę miłości.

Literatura nie krzywdzi – otwiera, łączy, zachwyca.
Czytamy bez uprzedzeń i podziałów. Z zaangażowaniem, oddaniem i namiętnością.
Kimkolwiek jesteś, na pewno zdarzyło ci się kiedyś powiedzieć:
Kocham czytać!
Kocham tę książkę!
To moja ukochana pisarka!

Big Book Festival 2020
⇒serwuje literacką miłość we wszystkich odmianach.

Literatura jest olbrzymem o czystych intencjach. To wieloryb, który pochłonął ogrom ludzkich przeżyć i doświadczeń. Niesie je przez świat, z nikim nie walcząc. Dla pisarza i czytelnika książka jest najważniejszym wyrazem miłości do innych, natury i siebie samego. Kiedy spotykamy się w opowieści, przekraczamy samotność. Odkrywamy, budujemy głębokie relacje – z historią, bohaterami, całym światem. Żyć i nie czytać? Można, ale czy chcemy żyć bez miłości? – mówią Anna Król i Paulina Wilk, z Fundacji „Kultura nie boli“, współtwórczynie festiwalu.

Big Book Festival 2020
⇒potrwa trzy dni.

Połączą się z nami pisarze ze świata, a polscy zmierzą się z zaskakującymi tematami i formułami wydarzeń. Publiczność nie pozostanie dłużna, bo na BBF obecność oznacza też zaangażowanie.

Wśród wydarzeń nowatorskiego festiwalu będą te, z których Big Book Festival słynie: pokazywane tylko raz, w nietypowych przestrzeniach, spektakle i perfromanse.

Literatura budzi emocje, które chcemy ożywiać i wprowadzać między ludzi w gorący, poruszający sposób. Intymne czytanie jest tylko jedną z wielu form życia tekstu. Pozwalamy się w nim zanurzyć i zaznawać go z innymi – mówią Anna Król i Paulina Wilk.