ZASADY I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI ZWIĄZANE Z PANDEMIĄ COVID-19 PODCZAS BIG BOOK FESTIVAL 2020


⇒ Przeczytaj ważne informacje o tym, jak bezpiecznie spędzić czas na Dużym Festiwalu Czytania w dniach 28-30 sierpnia 2020 roku.

⇒ Chcemy być zdrowi i czuć się razem bezpiecznie. W tym roku przygotowaliśmy zestaw dobrych zasad obowiązujących uczestników.


1.  Jeśli masz gorączkę, katar, kaszel, czujesz się źle lub nietypowo – zostań w domu i oglądaj transmisje spotkań na BIG BOOK FESTIVAL.PL  oraz  YOUTUBE BIG BOOK FESTIVAL.

2. Na wszystkie wydarzenia festiwalu przyjdź obowiązkowo w maseczce; twarz możesz też zasłaniać materiałem lub przyłbicą. Zachowaj maseczkę na twarzy przez cały czas trwania spotkania. Wyjątkiem od tej reguły są spotkania w plenerze, przy zachowaniu dystansu 1,5 metra od innych osób.

3. Zachowuj dystans 1,5 metra od innych festiwalowiczów. Stosuj się do rozmieszczonych oznaczeń wskazujących, w jakiej odległości od innych ustawić się w kolejce do Centrum Festiwalowego, księgarni, kawiarni, sali spotkań czy toalety.

4. Przed wejściem na teren festiwalu i do każdej z festiwalowych przestrzeni dezynfekuj ręce. Na terenie festiwalu znajdziesz dystrybutory z płynem do dezynfekcji.

5. Na spotkania przychodź kwadrans wcześniej. Wstęp jest wolny, a liczba miejsc na wszystkie spotkania jest ściśle ograniczona. Do sal i przestrzeni festiwalowych wpuszczamy osoby według kolejności zgłoszeń, a wydarzenia zaczynamy punktualnie.

6. W tym roku nie ma możliwości rezerwacji miejsca dla znajomego, który dołączy później. Pierwszeństwo mają osoby obecne na miejscu.

7. Po zakończeniu spotkania opuść salę lub przestrzeń plenerową. Daj nam czas na dezynfekcję przed kolejnym spotkaniem. Jeśli planujesz udział w spotkaniu w tej samej sali, ponownie ustaw się w kolejce na kwadrans przed jego rozpoczęciem.

8. Stosuj się do zaleceń wolontariuszy Big Book Festival i pomóż im zadbać o wspólne bezpieczeństwo. Nasi wolontariusze zostali przeszkoleni i mają dobre intencje.

9. Jeśli masz wątpliwość, nie wiesz, jak się zachować, masz szczególnie potrzeby, zgłoś się do Centrum Festiwalowego działającego na parterze Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21)

10. Uśmiechaj się, bądź cierpliwy i nie bój się, że coś Ci umknie. Zapisy wszystkich rozmów z autorami znajdziesz po festiwalu na BIG BOOK FESTIVAL.PL  oraz  YOUTUBE BIG BOOK FESTIVAL.


PEŁNY REGULAMIN BIG BOOK FESTIVAL 2020 ZNAJDZIESZ TU.