BIG BOOK FESTIVAL NA ŚCIANIE WSPINACZKOWEJ

Co roku Big Book Festival zaskakuje inną lokalizacją. Klimat eksploracji i przygody wyzwoli niezwykła przestrzeń imprezy. – Naszym znakiem firmowym jest przeobrażanie przestrzeni i poszukiwanie związków pomiędzy miastem i tekstem. Byliśmy już na dworcach, w hotelach, fabrykach i pałacach. Teraz pora na arenę, w której ciało i umysł mobilizują wszystkie możliwości, a wysiłek przynosi radość i nowe przeżycia – mówi Paulina Wilk, wicedyrektor Big Book Festival. Terenem literackiej ekspedycji będą Fun Park & Arena Wspinaczkowa przy ul. Merliniego 2 (w pobliżu Warszawianki).

Arena wspinaczkowa „W górę” to miejsce dobrze znane wielbicielom wspinaczki na penelu. To kompletne centrum wspinaczkowe umożliwiające wspinanie z liną na dużej ścianie oraz korzystanie z dwóch boulderowni. Trenerzy oraz instruktorzy wspinaczki pracujący na co dzień na ścianie wspinaczkowej co dzień przyczyniają się do odkrycia pasji „podążania w górę” wśród początkujących i zaawansowanych wspinaczy.

Na trzy dni obiekt zwykle zapełniany przez trenujących wspinaczy oraz najmłodszych zmieni się w literacką scenerię. – Wykorzystamy każdy metr tego obiektu, od piwnicy i parkingu, po ogród i sufit. Z pomocą scenografów przekształcimy całe otoczenie, a formy spotkań dopasujemy do tych niebanalnych okoliczności.

Zaproszenie uczestników Big Book Festiwalu do Fun Parku Digiloo – niezwykłego parku rozrywki i przygody zaskoczy tych, którzy na co dzień czytają w zaciszu domowym i zainspiruje wszystkich, którzy książki traktują jak ekspedycję w nieznane.