POWSTAJE LITERACKI MURAL BIG BOOK FESTIVAL

Z dumą prezentujemy projekt wyjątkowego literackiego dzieła sztuki!
Jesienią 2017 roku uczestnicy Big Book Festiwalu wskazali literackie gwiazdy – gości poprzednich edycji festiwalu, które chcieliby utrwalić na literackim muralu powstającym w warszawskim parku Morskie Oko. Na muralu pojawią się wizerunki międzynarodowych i polskich gwiazd literackich, gości dotychczasowych edycji. Będą to: Swietłana Alekijewicz, Zadie Smith, Sylwia Chutnik, Magdalena Parys, Karl Ove Knausgaard oraz Zygmunt Miłoszewski.

Co roku mural będzie uzupełniany twarzami gości kolejnych edycji Big Book Festiwalu.
To wy zdecydujecie, kogo namalujemy! Zapraszamy do udziału w plabiscycie.
Od 23 marca możecie głosować, który gość tegorocznej edycji do nich dołączy. Wśród uczestników rozlosujemy bigbookowe nagrody, a pisarza, którego obdarzycie największą liczbą głosów wkrótce namalujemy. Ankieta dostępna jest tu: tu dorzucimy link do ankiety, którą utworzę jutro wieczorem
Autorem literackiego muralu jest Wojciech Taki Myk Wiśniewski, jeden z najciekawszych artystów sztuki graffiti w Polsce. Malował na ulicach wielu miast Polski i Europy, m.in. w Berlinie, Pradze, Budapeszcie, Londynie, Paryżu i Barcelonie. W swoich pracach łączy rożne techniki malarskie. Miłośnik sztuki ulicy, graffiti i sitodruku.